Poradniki

Dlaczego skarpety ToeSox warto założyć na jogę?

Joga to poszukiwanie swojej własnej równowagi między ciałem, umysłem i emocjami. Można ją odnaleźć tylko poprzez układanie ciała w idealne asany. Najmniejszy, niepotrzebny ruch czy delikatne zachwianie może sprawić, iż balans jaki udało się nam osiągnąć – odchodzi. Całe szczęście można się wspomóc w dążeniu do perfekcji w jodze. Właśnie dlatego powstały pięciopalczaste skarpety do jogi Toesox.

Naturalny ruch i doskonała harmonia

Dzięki specjalnej pięciopalczastej budowie tych skarpetek stopy mogą poruszać się w bardziej naturalny sposób. Operowanie palcami dla uzyskania perfekcyjnej asany jest dużo łatwiejsze. Nie przez przypadek przecież mamy akurat 5 palców – ich rozstawienie również nie jest od tak. Joga dąży do pełnej harmonii, a skomplikowane pozycje jakie pozwalają ją osiągnąć będą łatwiejsze, gdy palce będą mieć tę swobodę.

Do uzyskania absolutnej równowagi i maksymalnego skupienia w czasie zajęć nogi przyczynia się również fakt, iż te skarpety do jogi mają antypoślizgową powierzchnię. Gumowe kropki pozwalają na maksymalną stabilizację zarówno wtedy, gdy chcemy przejść płynnie do kolejnej pozycji, jak też w momencie trwania w bezruchu.

To nie koniec ich zalet! Skarpety do jogi ToeSox to także:

  • Dla ochrony ścięgna Achillesa: podwyższony tył.

  • Aby zapobiec zsuwaniu się skarpet: anatomicznie ukształtowana pięta.

  • Większy komfort noszenia: wzmocniony pasek delikatnie unoszący sklepienie stopy.

Dlaczego nie boso?

Owszem – joga boso wydaje się najlepszą opcją, ale – dzięki skarpetkom można swobodnie ćwiczyć równocześnie nie myśląc o brudzie czy zimnie, co ma szczególne znaczenie podczas ćwiczeń poza domem np. na zajęciach jogi. To ochrona dla stóp i bardziej higieniczna opcja. Co więcej skarpety do jogi ToeSox zawierają w sobie organiczną bawełnę, a w naszym sklepie można dostać całą plejadę wzorów i kolorów. Poniżej kilka przykładów, zachęcamy jednak do zapoznania się z całym asortymentem.

Zatem nie będzie boso, ale bosko!

Share: